Zdrowe i lśniące włosy? Nic prostszego!

Zdrowe i lśniące włosyZdrowe i lśniące włosy

Zdrowe i lśniące włosy to marzenie każdego! Dają nam pewność siebie, przez co czujemy się atrakcyjni. Ponieważ włosy są wizytówką człowieka warto wiedzieć, jak o nie dbać.

Istnieje wiele sposobów na piękne, zdrowe i lśniące włosy. Jedną z najważniejszych zasad jest dbanie o higienę skóry głowy. Nie oznacza to jednak mycia głowy trzy razy dziennie, ale wykonywanie tej czynności… z głową! Częstotliwość mycia musimy dostosować do trybu życia, wykonywanych zajęć oraz skłonności naszych włosów do przetłuszczania. Mycie włosów powinno trwać ok. pięć minut. Dodatkowo podczas mycia możemy wykonać masaż skóry głowy, który pobudzi nasze włosy do wzrostu. Podczas procesu mycia włosów ważne jest, by nie pocierać mokrych pasm, bo mokre włosy są niezwykle podatne na urazy.

Delikatne mycie to połowa sukcesu. Druga połowa, to… spłukiwanie włosów zimną wodą. Wielu osobom wizja spłukiwania głowy chłodną wodą wydaje się abstrakcyjna, lecz jeśli zależy nam na lśniących włosach, to powinniśmy wprowadzić ten rytuał do naszego życia. Chłodna woda świetnie pobudza krążenie i orzeźwia, przez co nasze włosy będą nie tylko lśniące, ale i zdrowe. Istotne przy tym jest suszenie włosów. By włosy były lśniące nie należy ich pocierać, szarpać czy kierować na nie strumienia gorącego powietrza. By włosy były zdrowe i lśniące suszenie powinno odbywać się naturalnie, bez użycia suszarki. Jeśli sytuacja wymaga jej użycia suszmy włosy zawsze „z włosem”, tak aby łuski włosa mogły się pozamykać. To klucz do sukcesu, ponieważ zamknięte łuski=lśniące włosy.

Samo mycie nie zapewni nam zdrowych i lśniących włosów. Istotne jest ich odżywianie, nie chodzi tu tylko o produkty z drogerii (które nakładamy zawsze z umiarem). Istotnym czynnikiem jest nasza dieta. To produkty bogate w siarkę (ananas), kwas tłuszczowy omega-3 (orzechy), żelazo (soczewica), kwas foliowy (cytrusy) i potas (cukinia) sprawią, że włosy będą zdrowe i lśniące. Możemy liczyć nie tylko na zdrowe i lśniące włosy, ale na lepsze samopoczucie!

Be the first to comment on "Zdrowe i lśniące włosy? Nic prostszego!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*