Jak dobrać torebkę do sukienki?

Jak dobrać torebkę do bordowej sukienkiJak dobrać torebkę do bordowej sukienki

Wielkie wyjścia zwykle wywołują równie wielkie emocje. Staramy się przygotować do nich najlepiej jak potrafimy, zwłaszcza od strony wizualnej. Odwiedzamy więc fryzjera, kosmetyczkę, kupujemy piękną kreację, dobieramy buty. Często jednak zapominamy o ważnym, praktycznym dodatku, który również wpływa na ostateczny kształt naszego wizerunku. Mowa oczywiście o torebce.

Użyteczność torebki

Torebka – mniejsza lub większa – przyda się w każdych okolicznościach: zwykle udając się gdzieś jesteśmy zmuszone zabrać ze sobą portfel, chusteczki czy choćby telefon komórkowy, zatem musimy mieć ze sobą coś, w czym będziemy przechowywać te przedmioty. Wybór torebki wbrew pozorom nie jest oczywisty: na rynku jest wiele modeli i kolorów, a nie wszystkie pasują przecież do naszej kreacji.

Rodzaje torebek

Dostępne modele torebek potrafią przyprawić niejedną kobietę o zawrót głowy: listonoszka, puzderko, kopertówka, kuferek, shopper’ka, saddle, worek, chanelka, barrel’ka i tak dalej. Do wyboru są nie tylko różne modele, ale i kolory, czy faktury (np. torebki pikowane). Dochodzi jeszcze kwestia materiału, z jakiego torebka jest wykonana: może być płócienna, skórzana, z eko-skóry etc.

Jak dobrać torebkę do sukienki?

Wybór torebki zależy jest oczywiście od okazji, ale również od sukienki, do której dobierać będziemy ten dodatek. Na wielkie wyjścia nie wybierajmy shopperek czy torebek typu worek (te zostawmy raczej na zakupy czy spotkanie z przyjaciółką). W przypadku bankietów, czy wesel najlepsze będą puzderka, kopertówki, wristlet i chanelki, w kolorach kontrastowych do sukienki, w kolorze butów czy innych dodatków, lub w kolorach neutralnych (np. czarna). Jeśli nasza kreacja błyszczy – postawmy na jednokolorowe, raczej neutralne torebki, aniżeli te nabijane ćwiekami czy cyrkoniami i odwrotnie. Na randkę najlepiej wybierzmy chanelkę lub torebkę wieczorową, z kolei do pracy – kuferek, torbę z klapką lub tote. Jeśli sukienka jest mocno wycięta – poeksperymentujmy z większą torebką i na odwrót w przypadku sukienki zabudowanej. Nie bójmy się kontrastów w różnej formie – mogą naprawdę dobrze wyglądać.

Be the first to comment on "Jak dobrać torebkę do sukienki?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*