Jak dbać o urodę?

Jak dbać o urodęJak dbać o urodę

Nie od dziś wiadomo, że uroda może bardzo pomóc w życiu, stąd trzymanie dobrego wyglądu jest dla wielu osób celem, który nieustannie próbują osiągnąć. Często zdarza się jednak, że nie są zadowolone z efektu. Dlaczego tak się dzieje i jak zapobiec rozczarowaniom oraz utracie urody?

Po pierwsze, nie szkodzić.  Nasza skóra nie lubi zbyt dużej ilości chemii, jaką jej serwujemy, dlatego lepiej jest ograniczyć liczbę stosowanych kosmetyków. Ciągłe nakładanie kolejnych warstw baz, podkładów, pudrów i innych po prostu jest dla skóry męczące. Jeśli mowa o szkodzeniu, należy wspomnieć też o jednej z najważniejszych rzeczy, jeśli mówimy o skórze twarzy, mianowicie chodzi o zmywanie makijażu. Jest to czynność niezbędna, zwłaszcza, kiedy wykonujemy inne, wcześniej wspomniane. Resztki makijażu pozostające na naszej skórze pogarszają jej stan, na czym nasza uroda traci. Należy podkreślić też o dbaniu o skórę podczas ekspozycji na słońce. Kremy z filtrem są szalenie ważne. Istotne jest też nakładanie na skórę warstwy ochronnej zimą, kiedy emisja spalin jest jeszcze większa niż zwykle i cały kurz osiada na naszą skórę. Warstwa ochronna w postaci kremu zapobiegnie zniszczeniu naskórka. Ostatnią rzeczą jaką koniecznie trzeba umieścić na liście wrogów urody są papierosy. Dym tytoniowy działa od wewnątrz powodując wcześniejsze starzenie się skóry, w walce o jak najdłuższe zachowanie urody wypadałoby go więc unikać.

Po drugie, odżywianie od  środka. Sposobem zdecydowanie lepszym niż maskowanie makijażem zewnętrznej części skóry jest dbanie o nią od wewnątrz. Odpowiednia ilość snu, wypoczynek, picie dużej ilości wody, która zapewni nawilżenie od środka, to wszystko podstawy dbania o dobry wygląd. Niezawodnym sposobem na ładną, świetlistą cerę jest picie codziennie rano szklanki wody z sokiem wyciśniętym z połówki cytryny. Ponadto, warto postawić na kosmetyczny minimalizm, może lepiej zainwestować w jeden dobrej jakości kosmetyk na rzecz kilku mających przynieść podobne działanie?

Podsumowując, wszystko co sprzyja zachowaniu urody to przede wszystkim rozważne podejście do traktowania swojej skóry.

Be the first to comment on "Jak dbać o urodę?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*