Jak dbać o paznokcie aby były ładne ?

Zdrowe paznokcieZdrowe paznokcie

   Dłonie i paznokcie stanowią wizytówkę kobiety. Trzeba więc o nie szczególnie dbać, bo jak żadna inna część ciała, są narażone na zniszczenie. Dłonie mają bowiem bardzo często kontakt z wodą i różnymi środkami chemicznymi, które działają szkodliwie, wysuszają i powodują rozwarstwianie paznokci.

Pielęgnowanie dłoni i paznokci należy zawsze zaczynać od ich systematycznego nawilżania i natłuszczania. Przede wszystkim trzeba przyzwyczaić się do wykonywania możliwie jak największej ilości prac domowych w rękawiczkach, po to, aby  jak najbardziej chronić dłonie przed wysuszeniem. Jeśli jednak mają one kontakt z wodą to należy natychmiast wetrzeć w nie krem do rąk i paznokci, albo domowym sposobem, oliwę z oliwek lub olej rycynowy. Zapobiegnie to nadmiernemu wysuszeniu paznokci.

Pielęgnując paznokcie należy pamiętać o ich systematycznym piłowaniu, najlepiej zawsze w tym samym kierunku co zmniejszy ich rozdwajanie. Rosnące skórki należy jak najrzadziej wycinać, a najlepiej ograniczyć się do ich zmiękczania olejkiem i delikatnego odsuwania patyczkiem. Skórki im częściej są obcinane, tym szybciej zaczynają odrastać i zmuszają do częstszych zabiegów.

Płytki paznokciowe wymagają najczęściej stosowania odżywek przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu. W zależności od potrzeb można wykorzystać odżywki o działaniu wzmacniającym, regenerującym lub odżywczym. Na rynku dostępne są też odżywki łączące kilka funkcji, które można zastosować samodzielnie lub jako bazę pod lakier.

Aby zadbać o kondycję paznokci należy unikać częstego ich lakierowania i takich agresywnych zabiegów jak chociażby tipsy czy hybrydy zwłaszcza wykonywane samodzielnie. Zamiast  tego lepiej na noc zastosować odpowiednio dobrane odżywki lub olejki i zapewnić dłoniom i paznokciom ciepło w postaci bawełnianych rękawiczek. Następnego już dnia paznokcie wyglądają zdrowo i świeżo. Dodatkowo można do olejku dodać kilka kropli soku z cytryny, która rozjaśni przebarwienia paznokci po poprzednich lakierach. Każda pielęgnacja paznokci musi być wspomagana od wewnątrz określoną dietą bogatą w pokarmy zawierające białka oraz takie minerały jak wapń, cynk i krzem.

Be the first to comment on "Jak dbać o paznokcie aby były ładne ?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*