Jak dbać o dłonie?

ładne dłonieładne dłonie

Dłonie są wizytówką każdej kobiety. Trzeba jednak pamiętać, że codzienne czynności zazwyczaj niszczą ich delikatną skórę, przez co często stają się one szorstkie. Zły wpływ na stan dłoni mają również czynniki atmosferyczne, szczególnie niska temperatura w połączeniu z zimnym wiatrem. To po skórze dłoni często można poznać wiek kobiety, ponieważ ta część ciała często jest zaniedbywana. W jaki sposób dbać o skórę rąk, by nadal pozostawała ona gładka?

Jeśli skóra zachowuje odpowiedni poziom nawilżenia, wystarczy jedynie, by pamiętać o podstawowej pielęgnacji. Niezbędnym kosmetykiem do tego celu jest krem do rąk. Należy stosować go wieczorem, przed zaśnięciem. Obecnie na rynku dostępne są preparaty, które dbają nie tylko o skórę dłoni, ale także o stan paznokci. W tym celu kosmetyk wmasowuje się nie tylko w skórę dłoni, ale również w skórki wokół paznokci. Tego typu profilaktyka pozwala zwykle uniknąć pogorszenia stanu skóry w okresie jesienno-zimowym.

Sucha i popękana skóra dłoni wymaga szczególnej pielęgnacji. Krem powinien być stosowany przynajmniej kilka razy dziennie i oprócz substancji nawilżających powinien zawierać również oleje, które pozwolą na zatrzymanie wilgoci w skórze. Oprócz kremu warto jest sięgnąć również po inne kosmetyki pielęgnacyjne, takie jak maseczki do skóry dłoni. Taki zabieg pielęgnacyjny wykonuje się wieczorem, najlepiej przed zaśnięciem. Maseczkę do skóry dłoni można przygotować samodzielnie, stosując w tym celu papkę z rozgotowanego i przestudzonego lnu. Po usunięciu maseczki dłonie należy grubo nasmarować kremem, a następnie nałożyć bawełniane rękawiczki, by nie ubrudzić pościeli.

Jeśli co roku w czasie, gdy temperatura na zewnątrz obniża się, pojawiają się również problemy ze skórą, warto jest udać się na zabieg parafinowy. Pozwoli to uniknąć tego typu kłopotów.

Be the first to comment on "Jak dbać o dłonie?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*