Domowe sposoby na piegi

Jak pozbyć się piegówJak pozbyć się piegów

Piegi dla niektórych dziewcząt i kobiet są prawdziwym utrapieniem. Acz niesłusznie, rzadko kiedy są tak naprawdę nieestetyczne, prawie zawsze wnoszą mnóstwo uroku do damskiej twarzy. Ale ponieważ od zawsze kobiety z piegami na twarzy czują się mniej atrakcyjne, próbując z nimi walczyć, wypracowały schemat domowych sposobów na usuwanie piegów. 

Podstawą wszystkich preparatów profesjonalnych i tych domowych jest wybielanie skóry twarzy, wskutek czego piegi nie tyle znikają, co tworzy się mniejszy kontrast kolorystyczny pomiędzy warstwą piegów a skórą. 

Jednym z najpopularniejszych domowych sposobów na usuwanie piegów jest przecieranie skóry twarzy sokiem z cytryny. Należy jednak pamiętać, że nie można tego robić zbyt długo i intensywnie, ponieważ kwas cytrynowy może skórę twarzy podrażnić. Do cytryny można dodać inne produkty, które złagodzą kwaśny odczyn, a jednocześnie odżywią cerę, np. miód czy twarożek. Skutecznym sposobem na wybielanie cery jest aplikacja na twarz świeżego ogórka. Ogórek należy pokroić w cienkie plasterki i nałożyć bezpośrednio na twarz. Można połączyć oba te produkty, utrzeć ogórek, dodać kilka kropel cytryny i nałożyć taką maseczkę na ok. 15 minut, potem delikatnie zmyć twarz ciepła, przegotowaną wodą. Właściwości wybielające posiada również natka pietruszki, którą zalewamy wrzątkiem, a po wystygnięciu powstały napar wacikiem nakładamy na piegi. 

Do wybielania piegów sprawdza się bardzo dobrze nalewka chrzanowa. Przygotowuje się ją ze 100 g utartego świeżego korzenia chrzanu i 1/2 litra octu. Powstały roztwór należy odstawić na 3 dni w chłodne i przewiewne miejsce, po tym okresie nalewkę należy przecedzić, najlepiej przez gazę. Do przygotowania preparatu na piegi stosuje się jedną łyżeczkę nalewki rozcieńczoną w jednej szklance przegotowanej wody. Tak przygotowanym roztworem naciera się miejsca największych skupisk piegów, punkty te nacieramy, ale bez użycia siły, raczej przemywamy pozostawiając roztwór na twarzy. 

Warto jednak zamiast walczyć całe życie z piegami pokochać je i zaakceptować.

Be the first to comment on "Domowe sposoby na piegi"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*